معرفی وبلاگ
این وبلاگ متعلق به انجمن سينما و تلويزيون سایت تبیان می باشد .
صفحه ها
دسته
انجمن سينما و تلويزيون تبيان
دوستان
اخبار سينمايي
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 30217
تعداد نوشته ها : 9
تعداد نظرات : 2
Rss
طراح قالب
GraphistThem248

 مدير شبكه راديويي جوان اعلام كرد: از ابتداي بهمن، هشت برنامه جديد در كنداكتور پخش شبكه جوان قرار مي‌گيرد.

  به گزار ش گروه دريافت خبر ايسنا، بهنام احمدپور مباركه، مدير شبكه جوان، از تغييرات جديد در برنامه‌هاي اين شبكه خبر داد و گفت: با برنامه‌ريزي‌هاي انجام‌شده از يكم بهمن‌ماه، چند عنوان برنامه جديد به مجموعه برنامه‌هاي شبكه جوان اضافه مي‌شود. از جمله اين برنامه‌ها، برنامه "با من حرف بزن" است كه شنبه شب‌ها در ساعت 21 پخش مي‌شود. اين برنامه كاري در حوزه روانشناسي از گروه جوان و دانش است كه تلاش دارد با دعوت از كارشناسان مطرح به سؤال‌هايي كه از سوي دختران و پسران جوان مطرح مي‌شود، پاسخ دهد.

 

مدير شبكه جوان در ادامه افزود: برنامه "تازه به تازه نو به نو" از جمله برنامه‌هاي جديد از گروه جوان و فرهنگ است كه پنج‌شنبه‌ها در ساعت 21 پخش مي‌شود. اين برنامه با همكاري مركز موسيقي سازمان تهيه مي‌شود و قرار است آثار جديد موسيقايي جواناني را كه در اين حوزه كار مي‌كنند، معرفي كند و نيز مورد تحليل و بررسي قرار دهد.

 

 او گفت: "معجون" برنامه جديدي از گروه جوان و تفريحات است كه جمعه‌ها در ساعت 19 پخش خواهد شد.
همچنين برنامه "شما چي مي‌گي" در گروه جوان و انديشه تهيه شده است. اين برنامه دوشنبه‌ها در ساعت 21 پاسخ‌گوي شبهاتي خواهد بود كه از سوي جوانان مطرح مي‌شود.

 

 وي همچنين اظهار كرد: برنامه ديگر شبكه جوان "ما بازيگريم" نام دارد؛ كاري از گروه جوان و تفريحات است كه پنج‌شنبه‌ها در ساعت 14:30 در قالب مسابقه ارائه مي‌شود و جواناني كه علاقه‌مند به كار بازيگري هستند، مي‌توانند در اين برنامه حضور يابند. با روندي كه مسابقه دارد، در نهايت كساني كه توانمندي بالاتري دارند، انتخاب مي‌شوند و مي‌توان آن‌ها را به مركز هنرهاي نمايشي راديو معرفي كرد.

  

احمدپور ادامه داد: برنامه ديگر، "قرار شاعرانه" نام دارد و برنامه مشاعره است كه در گروه جوان و فرهنگ تهيه و جمعه‌ها در ساعت 20:30 پخش مي‌شود.
برنامه "سوغاتي" نيز كاري از گروه فرهنگ است كه جمعه‌ها در ساعت 11 پخش خواهد شد. برنامه سياسي با عنوان "هفته‌نامه" از جمله برنامه‌هاي جديد است كه در گروه جوان و جامعه تهيه مي‌شود. اين برنامه پنج‌شنبه‌ها در ساعت 15:30 از شبكه جوان پخش مي‌شود و رويدادهاي سياسي هفته گذشته را انعكاس و مسائل مهم سياسي را مورد تحليل و بررسي قرار مي‌دهد.

 

 مدير شبكه جوان درباره علت اين تغييرات اظهار كرد: شبكه ما شبكه‌اي جوان است و روحيات مخاطبان ما اقتضا مي‌كند كه هر چند وقت يك بار برنامه‌ها تغيير كند. به نظر من، دليل اين امر به‌خاطر ظرفيت‌هايي است كه در شبكه جوان وجود دارد و برنامه‌سازان مي‌توانند خودشان را از فضاي تكراري جديد جدا كنند.

 

 او افزود: زماني كه ما مي‌خواهيم تغيير ايجاد كنيم، اين تغييرات بر اساس ارزيابي‌هايي بوده كه از برنامه‌ها شده است. وقتي يك برنامه سير نزولي پيدا مي‌كند، طبيعتاً بايد به فكر اين باشيم كه جايگزين مناسبي براي آن برنامه پيدا بكنيم. اين تغييرات به خاطر اين است كه بتوانيم به نيازهاي مخاطبان خودمان پاسخ مناسب ارائه بدهيم.

 

احمدپور مباركه با تأكيد بر لزوم ارتقاي توان برنامه‌سازان شبكه جوان خاطرنشان كرد: ما در شبكه جوان وظيفه داريم تا توان برنامه‌سازان را ارتقا دهيم و از ظرفيت‌هاي نهفته، بيش‌ترين استفاده را بكنيم؛ به همين دليل اتاق فكر برنامه‌ها راه‌اندازي شده و هر برنامه‌اي اتاق فكر براي برنامه‌ريزي محتوايي با حضور اساتيد دانشگاه و افراد صاحب‌نظر را در كنار خودش دارد كه به برنامه‌سازان در حوزه رسانه به لحاظ علمي و محتوايي كمك كنند. از طرف ديگر از طريق برنامه‌ريزي‌هايي كه در باشگاه راديو جوان انجام داديم، گوشه چشمي هم به نيروهاي جوان، مستعد و صاحبان ايده‌هاي نو شده و اين مسير براي ورد افكار نو و خلاق باز است.

 ايسنا


دسته ها : راديو
سه شنبه 1390/11/4 22:50
X